1,5 procenta podatku – poznaj korzyści z udziału w akcji

Rokrocznie pracujący Polacy rozliczają się z Urzędem Skarbowym i wówczas do wielu osób dociera, co tak naprawdę dzieje się z ich pieniędzmi. Chociaż naszymi podatkami zarządza ktoś inny, to jednak nie jesteśmy całkowicie pozbawieni decyzyjności. Możemy dobrowolnie przekazać 1,5 procenta podatku na dowolną wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Wydaje się, że to niewiele, jednak gest ten ma wielką moc. Jakie są korzyści z udziału w corocznej akcji? Przedstawiamy je poniżej.

1,5 procenta podatku – prosty sposób na pomoc

Akcja 1,5 procenta podatku to bardzo prosty sposób na wsparcie wybranej inicjatywy. Formalności są ograniczone do minimum. Korzystając z papierowej wersji PIT należy wpisać wyliczoną kwotę w odpowiednią rubrykę, a obok numer KRS organizacji pożytku publicznego. W internecie jest to jeszcze prostsze, bo system wylicza kwotę za użytkownika. Jak można się domyślić, pieniądze, które przekazujemy i tak wydaliśmy już na podatki, więc nie dopłacamy nic za możliwość przekazania ich części na cele dobroczynne.

Jeśli w ciągu całego roku nie znaleźliśmy czasu ani środków na wsparcie potrzebujących, wypełnianie rozliczenia daje świetną sposobność. Co się stanie, gdy nie zdecydujemy posłać drobnej kwoty do żadnej organizacji? Po prostu trafią do budżetu państwa, więc jednak warto zadecydować samodzielnie o ich przeznaczeniu.

1,5 procenta podatku – decyduj, komu pomagasz

Istnieje wiele organizacji pożytku publicznego, które chcą, aby o nich pamiętać w okresie rozliczeń podatkowych. Takie instytucje działają dla społeczeństwa, a nie dla zysków, więc swoim istnieniem robią wiele dobrego. Pomagają między innymi biednym, chorym i niepełnosprawnym. Dają posiłki głodnym dzieciom, dach nad głowom zwierzętom, a bezdomnych starają się ponownie włączyć do rynku pracy. To my wybieramy, która inicjatywa jest nam na tyle bliska, aby udzielić jej wsparcia. Więcej na temat akcji 1,5 procenta podatku można przeczytać tutaj https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Jak się okazuje, nasz udział znaczy naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *