Jedz pizzę na zdrowie! Najlepsza pizza w Fordonie czeka!

Chyba wszyscy lubimy pizzę, jednak często zastanawiamy się nad tym czy pizza jest zdrowa. Czy tak faktycznie jest? Co na temat wpływu jedzenia pizzy na nasze zdrowie mówią badania naukowe?

Pizza Fordon– jedz na zdrowie!

Okazuje się, że naukowcy z Instytutu Badań Farmaceutycznych w Mediolanie stwierdzili, że jedzenie pizzy, o ile zawiera prawdziwy sos pomidorowy, jest korzystne dla zdrowia. Chociaż to nie wszystko. Zdaniem włoskich badaczy obniża
ryzyko raka. Spowalnia również procesy starzenia, a także chroni przed miażdżycą.

Te prozdrowotne właściwości pizza zawdzięcza likopenowi zawartemu w pomidorach.  Badacze doszli do wniosku, że osoby jedzące pizzę dwa razy w tygodniu, a nawet i częściej, są o 59% mniej zagrożone zachorowaniem na raka przełyku, a o 34% na raka gardła i o 25% na raka jelita grubego. Badanie, które doprowadziło do tych wniosków, objęło w sumie ponad 8 tys. pacjentów i zostało opublikowane w periodyku naukowym.

Wspomniany likopen należy do grupy antyoksydantów, jest on jeszcze lepiej przyswajalny przy podgrzaniu pomidorów, a najlepiej przetworzeniu ich z dodatkiem oliwy, czyli sos pomidorowy do pizzy to samo zdrowie.

Ciekawostką jest to, że zioła dodawane do pizzy nie tylko ułatwiają trawienie, ale także mogą hamować proces rozwoju raka prostaty.

Zatem okazuje się, że nawet pizza może być zdrowa.

Pizza – zamów koniecznie!

Każde miejsce w kraju ma swoje najlepsze pizzerie. W bydgoskiej dzielnicy Fordon za taką uchodzi https://pizzeria-twojesmaki.pl/lokalizacje/fordon. Warto jej spróbować! Można znaleźć jeszcze inną lokalizację tej pizzerii. To lokal, który raczy amatorów pizzy swoimi smakami już od 2009 r. i jest czynny we wszystkie dni tygodnia. Zamówienie możesz odebrać osobiście, a co ważne – zapłacić przy tym 50% mniej. Tutejszą pizzę zjesz także w klimatycznym lokalu lub zamówisz z dowozem.

Jesteś amatorem włoskiej kuchni? Szukasz najlepszej pizzy w Fordonie? Już ją znalazłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *