Klatka dla królika

Wybór klatki dla królika

Królik jest bardzo popularnym zwierzątkiem domowym. To zwierzątko rozczula serca niejednej osoby, swoim wyglądem i przytulnym charakterem. Przed zakupem króliczka warto znać jego potrzeby i wiedzieć jak wybrać dla niego odpowiednią klatkę. Jest to miejsce, gdzie stworzenie będzie spędzało większość swojego życia, dlatego ważne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków.

Rozmiar klatki dla królika

Wybór odpowiedniej klatki zależy od rodzaju królika. Dla miniaturki wybierzemy inną, niż dla dużego królika. Powinno się wybrać taką, aby zwierzę miało w niej wystarczająco miejsca i mogło swobodnie się poruszać. Jeżeli kupujemy małego króliczka, musimy pamiętać, że z czasem on urośnie. Najważniejsze jest to, aby miał on w niej wystarczająco przestrzeni, która nie będzie go ograniczać. Królik jest zwierzęciem żywiołowym, dlatego warto wypuszczać go czasem z klatki.

Wyposażenie klatki dla królika

Klatkę dla królika należy wyposażyć przede wszystkim w poidełko, miseczkę i paśnik. Do miski będzie on dostawał karmę. Zapewni ona, że jedzenie będzie w jednym miejscu, a nie w całej klatce. Króliki są zwierzętami roślinożernymi, dlatego ich głównym pożywieniem jest siano. Umieścić je należy w paśniku, aby miało on do niego wygodny i swobodny dostęp. Dodatkowo warto wyposażyć klatkę dla królika w mały domek, do którego stworzenie będzie mogło się chować i spać. Warto również kupić kuwetę, dzięki niej w klatce będzie zachowana czystość. Powinno się ją wypełnić żwirkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *