Kuweta dla kota

Jak wybrać kuwetę dla kota?

Kuweta dla kota jest bardzo ważnym akcesorium, jednak niewiele osób zastanawia się nad jej wyborem. Patrząc na dostępne kuwety może nam się wydawać, że nie różnią się one od siebie. Jednak nie wszystkie kuwety są takie same. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią dla swojego pupila.

Wybór odpowiedniej kuwety dla kota

W sklepie zoologicznym mamy do wyboru kilka rodzajów kuwet dla kota. Dostępne są kuwety zamknięte i otwarte, samoczyszczące, z sitkiem oraz wysoką krawędzią. Wybór odpowiedniej kuwety zależy od upodobań naszego małego przyjaciela. W przypadku kuwet zamkniętych i otwartych nie ma ostatecznej odpowiedzi, który rodzaj bardziej podoba się kotom. Przy wyborze należy pamiętać, aby nasz pupil miał w niej wystraczająco miejsca. Powinien się w niej wygodnie zmieścić i mieć trochę wolnej przestrzeni.

Kuwety dla kota samoczyszczące

Kuweta samoczyszcząca może być kusząca opcją, ponieważ znacznie ułatwia nam opiekę nad kotem i pozwala zaoszczędzić czas. Nie jest to jednak najlepszy wybór, ponieważ wiele kotów przeraża dźwięk i ruch, który wydobywa się z kuwety podczas czyszczenia. W konsekwencji, może bać się z niej korzystać. Dodatkowo zazwyczaj wymagają specjalnych ściółek, które mogą obciążyć nasz portfel, przez swoje ceny.

Gdzie postawić kuwetę dla kota?

Kuwetę dla kota należy postawić w miejscu spokojnym. Najlepszym miejscem jest łazienka, tam kot będzie miał ciszę, a także mógł się zrelaksować. Kuwety nie należy stawiać w salonie i przejściu. Są to miejsca zbyt hałaśliwe i za dużo się w nich dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *