Stół drewniany na wymiar – na co zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia?

Drewniane meble są bardzo piękne i uniwersalne. Właśnie dlatego do tej pory nie wyszły z mody i wciąż zdobią pomieszczenia, bez względu na styl aranżacji. Stół drewniany na wymiar należy do produktów zarówno praktycznych, jak i estetycznych, które odnajdą się w każdej kuchni, jadalni czy salonie. Jednak jeśli chcesz zamówić taki stół, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozwolą dopasować mebel do Twojego wnętrza.

Stół drewniany na wymiar – wymiary pomieszczenia

Wymiary to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o dobór mebli do pomieszczenia. Jeśli nie chcemy utracić jego funkcjonalności, musimy wziąć do ręki miarkę. Zbyt duży stół sprawi bowiem, że poruszanie się będzie utrudnione. Za mały z kolei nie spełni oczekiwań i nie pomieści wszystkich domowników. Zamów więc stół drewniany na wymiar, który pozwoli Ci zachować swobodę poruszania. Jeśli blat wydaje się za mały, rozważ model z mechanizmem rozkładania lub systemem dostawek.

Stół drewniany na wymiar – gatunek drewna

Uważaj na drewniane meble, które tak naprawdę wcale nie są drewniane. Jak to możliwe? Niektórzy producenci sprzedają produkty wykonane z płyty wiórowej kiepskiej jakości pod etykietką mebli drewnianych. Nie daj się nabrać i stawiaj na drewno lite. Warto zwrócić szczególną uwagę na solidny dąb, buk lub jesion. Te gatunki są trwałe, a meble z nich wykonane potrafią prezentować się bardzo efektownie.

Stół drewniany na wymiar – wykończenie

Czy rodzaj wykończenia ma znaczenie? Jak najbardziej, gdyż kwestia ta może zaważyć na tym, czy Twój stół drewniany na wymiar będzie wizualnie komponował się resztą mebli. Postaw na matowy olej lub lakier jeśli pozostałe elementy wnętrza zostały wykończone w ten właśnie sposób. Jeśli natomiast ich powierzchnia jest połyskująca, niech blat stołu będzie dobrany na podobnej zasadzie. Tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/ możesz wybrać rodzaj wykończenia. Specjalny konfigurator pomoże Ci dostosować wybrany model stołu do Twoich potrzeb i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *