Styl boho

Zapewne każdy z nas słyszał o stylu boho. Jest on popularny w modzie, jak i wystrojach wnętrz. Powstał w latach 70. Obecnie przeszedł on wiele metamorfoz, dzięki czemu kojarzy się z wygodą i wakacjami. Możemy nazwać go stylem eklektycznym, ponieważ łączy w sobie styl hipisowski, vintage, glamour, a także czerpie inspirację z mody cygańskiej. Na początku jego zwolennikami były głównie starsze kobiety, dziś również nastolatki prezentują ten trend.

Styl boho w modzie

Kiedyś styl boho kojarzył nam się głównie z festiwalami. Dziś jest on obecny wszędzie, najczęściej spotkany na ulicy. Styl boho charakteryzują zwiewne, długie sukienki, tuniki i spódnice. Takie ubranie pięknie prezentują się na wietrze, kiedy to falują i unoszą się. Obowiązkowe są wzory kojarzące się z natura i wolnością, takie jak motywy kwiatowe, zwierzęce, jak i również barwne mandale. Ubrania tworzony w tym stylu są wykonywane z  naturalnych materiałów, nie brakuje tutaj również skóry i jeansu. Podobnie jest z dodatkami i biżuterią. Cechuje go naturalność i swoboda, nie ma tutaj miejsca na krzykliwe i sztuczne dodatki.

Dla kogo jest styl boho?

Styl boho jest idealny dla kobiet, które nie podążają ślepo za obecnymi trendami i chcą wyglądać oryginalnie. Osoby, które lubią poczucie wolności, a także pragną wyrazić siebie za pomocą ubioru, również odnajdą się w tym stylu. Jeżeli lubisz oryginalność, naturę, cenisz sobie swobodę i lekkość jest to styl perfekcyjny dla ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *