Styl rustykalny

Prawdopodobnie nie jednemu z nas pojęcie stylu rustykalnego obiło się już o uszy. Jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę na czym on polega. Jest to styl, który bardzo ciężko jest opisać, jednak kiedy zobaczy się wykonane w nim wnętrze, kolejnym razem rozpozna się go z łatwością.

Co to jest styl rustykalny?

Słowo rustykalny oznacza coś co ma związek z wsią i jej mieszkańcami. Może się ono odnosić zarówno do wystroju wnętrza, jak i stylu życia. Styl rustykalny jest przeciwieństwem nowoczesności. Kojarzy się ze spokojem. Wnętrza w nim wykonane nawiązują do starych gospodarstw, które bazują na życiu zgodnym z naturą. Przebywając w pomieszczeniu, które jest w stylu rustykalnym, możemy się poczuć jakbyśmy byli w starej chatce z XX wieku. Nie znajdziemy tam rzeczy wykonanych z plastiku, metalu. Większość jest stworzona z drewna. Charakteryzują go przyjazne, uspokajające barwy, takie jak beże, biele, brązy i szarości. W rustykalnym domu nie spotkamy się z wesołymi, krzykliwymi kolorami.

Kluczowe cechy stylu rustykalnego

Najbardziej charakterystyczną cechą dla stylu rustykalnego są meble, podłoga, a także drzwi wykonane z prawdziwego drewna. Dany styl stawia nacisk na naturalne surowce, dlatego możemy spotkać dużo rzeczy wykonanych ręcznie. Są one wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Rozpoznawalne są też dywany, obrazy na ścianach, surowe drewno z wyraźnymi słojami lub kominki wykonane z kamienia. Jest to wyjątkowy styl, który swoją prostotą potrafi podbić nie jedno serce, a także pozwala na przeniesienie się w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *