Styl skandynawski

Styl skandynawski to o wiele więcej niż meble, czy wystrój wnętrza. Elementy tego stylu znalazły odzwierciedlenie w różnych aspektach naszego życia. Skandynawski minimalizm występuje w modzie, w naszej codzienności, w postrzeganiu przez nas świata, a także w wystrojach wnętrz. Ten wyjątkowy styl nie tylko odmienił wystroje naszych domów, ale także nasz styl życia i podejście do niego.

Co to jest styl skandynawski?

Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem, łączy funkcjonalność z pięknem. Koncentruje się na jasnych przestrzeniach. Kolory monochromatyczne i naturalne są najczęściej spotkane. Jest pozbawiony bałaganu, a rzeczy zbędne nie występują. Pomieszczenia są otwarte i wypełnione światłem. Natomiast meble wykonane są głównie z drewna, które jest zazwyczaj rozjaśniane, aby wpasowało się do czystej przestrzeni. Taki rodzaj wystroju wnętrza pozwala odnaleźć spokój i się wyciszyć, nie ma tam zbędnego chaosu.

Dodatki do stylu skandynawskiego

Najpopularniejszymi dodatkami do stylu skandynawskiego są rośliny, które są jednolitym kolorze i pięknie się prezentują. Możemy również spotkać urokliwe poduszki i koce wykonane najczęściej z bawełny lub lnu. Zapachowe świeczki także są urocza ozdobą.

Dlaczego styl skandynawski jest tak popularny?

Styl skandynawski cieszy się popularnością na całym świecie. Dzięki jasnemu, pozbawionemu niepotrzebnych rzeczy i mebli wystrojowi potrafimy odnaleźć spokój i się zrelaksować. Jest to bardzo ważna zalety, ponieważ w dzisiejszych czasach żyjemy w stresie i ciągłym biegu, dlatego takie wnętrze działa na nas pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *