Uchwyty do mebli

Przestrzeń w naszym domu jest wyposażona w najróżniejsze meble, ozdoby, i dodatki. Na jej cały wygląd składają się nieprzeciętne i oryginalne detale. To właśnie one sprawiają, że nasze wnętrze wygląda wyjątkowo. Przykładem takiego detalu są uchwyty do mebli. Dostępne są ich różne rodzaje i kształty, dzięki czemu możemy sprawić, że dane pomieszczenie będzie wyglądało nietuzinkowo i oryginalnie.

Rodzaje uchwytów do mebli

Przy wyborze uchwytów do mebli warto zwrócić uwagę na styl naszego pomieszczenia. Obecnie producenci tworzą je w najróżniejszych stylistykach. Dostępne są modernistyczne, klasyczne, boho, rustykalnym, retro, a także glamour. Pomimo stylu mamy też możliwość wyboru ich kształtu – w kształcie gałki, muszelki lub podłużne/proste.

Miejsce na uchwyt do mebli

Wydaje się, że zamontowanie uchwytu do mebli jest rzeczą prostą. Jednak nie jedna osoba miała trudności już na samym początku przy wyborze miejsca. Najczęściej uchwyt do mebli montuje się w górnej części frontu szuflady, najwygodniej 6-7 cm od jego górnej części. Wygląda on estetycznie i zapewnia wygodę użycia. Inną możliwością jest uchwyt w środkowej części. Będzie on równie funkcjonalny co poprzedni sposób, jednak nie w przypadku szafek otwieranych na boki. Tutaj warto zamontować go przy krawędzi, która będzie otwierana. Uchwyty do mebli możemy również zamontować przy samej krawędzi szuflady, przy takim sposobie najestetyczniej wyglądają uchwyty w kształcie muszelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *